LIGA - regulamin !!!

   Regulamin Ligi
1. Dzień wyścigowy:
A. Trening: 20.00 – 21.00 – 60 min
B. Kwalifikacje: 21.00 – 15 min
C. Wyścig: 21.15 – 45 min
2. Klasa aut: GT3

Audi R8 LMS

BMW M4 GT3

Ferrari 488 GT3

Lamborghini Huracán GT3 EVO

Mercedes AMG GT3

McLaren MP4-12C GT3 

Dostępne jest jedno auto na cały sezon.
Jezeli gracz chce dokonać zmiany to liczone będą tylko punkty zdobyte autem, którym uczestnik brał udział ostatni raz.
3. Ustawienia auta: 
Odblokowane.
4. Pit Stop:
Obowiązkowy jest jeden zjazd do alei serwisowej, ograniczona ilość paliwa do 50% nie pozwoli na ukończenie wyścigu na jednym zbiorniku. Zmiana opon dowolna.
 
5. Ilość wyścigów:
Rozegranych zostanie 7 rund FDS, według harmonogramu na sezon 2.0.
6. Punktacja wyścigu:
Punktowane jest pierwsze 20 miejsc, według systemu: "Club Racing" 

 

A. W przypadku tej samej ilości punktów w klasyfikacji generalnej, wyżej sklasyfikowany będzie uczestnik który ukończył większą ilość wyścigów.

B. Gdyby ilość punktów i wyścigów była ta sama wyżej sklasyfikowany będzie zawodnik który uzyskał wyższą pozycje na mecie w jednym z wyścigów.
C. Gdy podpunkty A i B nie wyłonią zwycięzcy dobieramy kolejny wyścig według podpunkt „B” dobierając kolejny najlepszy występ.
7. Incydenty na torze:
Dopuszczalna ilość incydentów x17, przekroczenie tej wartości będzie skutkować przejazdem przez aleję serwisową. Za każde kolejne x6 incydentów, ponowny przejazd przez aleję serwisową. 
8. Numeracja aut:
Każdy uczestnik jest zobowiązany do ustawienia na swoim aucie numeru startowego który wybrał przy rejestracji. Zmiany tej dokonacie poprzez aplikacje UI w zakładce Paints > Customize Car. Kara za brak właściwego numeru to cofnięcie na starcie do następnej rundy na koniec stawki.
9. Sędziowanie:
Przez pierwsze dwa okrążenia kary za spwodowanie incydentu na innym graczy są potęgowanie i dotkliwe. Ligi nie wygrywa się w T1 !!!
10. Zabrania się kierowcom na dyskusje/sprzeczki na FDS Radio odnośnie zdarzeń wyścigowych podczas trwania wyścigu. Wszelkie niejasności wyjaśniamy po wyścigu we wzajemnym szacunku.
11. Za niesportowe zachowanie podczas wspólnych sesji, FDS zastrzega sobie możliwość odbierania punktów w klasyfikacji generalnej Ligi FDS
z wykluczeniem z ligi włącznie.
PUNKTACJA_LIGA.png